سرور

بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

سرور HP ProLiant DL360p Gen8 یک سرور تک یونیت پیشرو است که برای پشتیبانی از نیازهای مراکز داده بزرگ که به چگالی محاسباتی این سرور همه کاره نیاز دارند و همچنین مشاغل کوچک و متوسطی که ارزش و قابلیت اطمینان سرور Gen8 را درک می‌کنند و می‌خواهند از ارزش و قابلیت اطمینان سرور Gen8 استفاده کنند طراحی شده است. در حالی که DL360p با DL360 Gen9 جایگزین شده است، هنوز کسانی که به دنبال ارزش سازمانی عالی بدون نیاز به بالاترین قدرت کامپیوتر هستند، ارزش خوبی را در سرورهای HP Gen8 و قابلیت سرویس دهی و انعطاف پذیری پیکربندی پیشرفته آن ملاحظه می‌کنند.

از نظر سخت افزاری، سرور HP ProLiant DL360p Gen8 از پیکربندی‌های 1U و 2-socket تشکیل شده که دارای یک کنترلر RAID آرایه هوشمند P420i با حداکثر 2 گیگابایت Flash Backed Write Cache (FBWC) ، حداکثر دو عدد Intel E5-2600v2 است. یا پردازنده‌های سری E5-2600، دو اسلات توسعه PCIe 3.0 و قابلیت‌های مدیریتی داخلی و سرشار از ویژگی‌ها است.

بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

ویژگی‌های سرور HP ProLiant DL360p Gen8

 

 • Processor family: Intel Xeon E5-2600 v2 product family
  Chipset:
  Intel C600 Series Chipset
  Intel E5-2600 Processor Family
  Intel E5-2600 v2 Processor Family
  Number of processors: 2 or 1
  Processor core available: 12 or 10 or 8 or 4
  Form factor (fully configured): 1U
  Power supply type: (2) Common Slot
  Expansion slots: (2) Maximum
  1 PCIe 3.0 x8, Low profile slot, Activated when installed with processor 1
  1 PCIe 3.0 x16, Full-height, half-length slot, Activated when installed with processor 1
  Cache Memory:
  30MB (1x30MB) Level 3, For Twelve-core processors
  25MB (1x25MB) Level 3, For Ten-core processors
  20MB (1x20MB) Level 3, For Eight-core processors
  15MB (1x15MB) Level 3, For Six-core processors
  10MB (1x10MB) Level 3, For Quad-core processors
  5MB (1x5MB) Level 3, For Dual-core processors
  Memory, maximum: 768GB
  Memory slots: 24 (12 DIMM slots per processor /4 channels per processor/3 DIMMs per channel)
  Memory type:
  Maximum Capacity (LRDIMM): 768GB (24 x 32GB@1066MHz)
  Maximum Capacity (RDIMM): 384GB (24 x 16GB@1333MHz)
  Maximum Capacity (UDIMM): 128GB (16 x 8GB@1333MHz)
  Maximum Capacity (HDIMM): 384GB (24 x 16GB@1333MHz)
  Graphics
  Integrated Matrox G200 video standard
  1280 x 1024 (32bpp)
  1920 x 1200 (16bpp)
  HP iLO 4 On System Management Memory
  16MB Flash
  256MB DDR3 with ECC (112MB after ECC and video)
  Storage: (4) LFF SAS/SATA/SSD or; (10) SFF SAS/SATA/SSD or; (8) SFF SAS/SATA/SSD; Hot plug, depending on model
  Controller Cards
  Network controller: (1) 1Gb 331FLR Ethernet Adapter 4 Ports per controller or; (1) 10Gb 530FLR-SFP+ Ethernet Adapter 2 Ports per controller; Depending on model
  Storage controller:
  Entry Models: HP Smart Array P420i/ZM (RAID0/1/1+0)
  Base Models: HP Smart Array P420i/1GB with FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0)
  Performance Models: HP Smart Array P420i/2GB with FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0)
  Energy Star Models (One of the following depending on Model):
  HP Smart Array P420i/1GB FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0)
  HP Smart Array P420i/ZM (RAID0/1/1+0)
  Maximum Internal Storage:
  Hot Plug SFF SAS, 12.0TB, 10x 1.2TB
  Hot Plug SFF SATA, 10.0TB, 10x 1TB
  Hot Plug LFF SAS, 12.0TB, 4x 3TB (with optional LFF drive cage)
  Hot Plug LFF SATA, 16.0TB, 4x 4TB (with optional LFF drive cage)
  Hot Plug SFF SAS SSD, 8.0TB, 10x 800GB
  Hot Plug SFF SATA SSD, 4.0TB, 10x 400GB
  Hot Plug LFF SATA SSD, 3.2TB, 4x 800GB (with optional LFF drive cage)
  System Fans
  One of the following depending on Model:
  6 fan modules ship standard in 1 processor models
  8 fan modules ship standard in 2 processor models
  Dimensions and weight:
 • Dimensions (W x D x H): 43.45cm x 62.23cm x 2.97cm
  Weight: 17.4kg
  Server management:
  Infrastructure management
  iLO Management Engine, Insight Control; iLO Management Engine, Insight Control (optional)

 

 

طراحی و ساخت

ریل کشویی و بازوی مدیریت کابل به DL360p اجازه می‌دهد تا با بیرون کشیدن آن از رک سرویس شود، که به طور یکپارچه و بدون جدا کردن کابل از سرور کار می‌کند.

پنل جلویی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

پنل جلویی DL360p مجهز به 2 پورت USB و یک کانکتور VGA است که مورد دوم به کیت آداپتور ویدیوی جلو نیاز دارد.همچنین یک شکاف برای یک درایو نوری اختیاری در سمت چپ محل‌های hot plug وجود دارد. نمایشگر کشویی سیستم slide-out System Insight Display (SID) اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند خرابی سرور را تشخیص دهند. اگر در حال حاضر هیچ خرابی وجود نداشته باشد، سلامت سیستم عادی است و LED ها سبز می‌شوند. اگر خرابی رخ دهد و یک ویژگی اضافی سیستم را قادر به ادامه کار کرده باشد، LED به صورت کهربایی ظاهر می شود. اگر خرابی بحرانی رخ دهد و باعث خاموش شدن شود، LED قرمز نشان می‌دهد.

پنل پشتی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

پنل پشتی دارای اتصالات مختلفی برای راحتی کاربر است، از جمله VGA و دو پورت USB (البته هر دو درگاه VGA نمی توانند به طور همزمان استفاده شوند). پورت های دیگر عبارتند از رابط سریال، کانکتورهای قدیمی صفحه کلید و ماوس، پورت های NIC و کانکتور iLO 2/NIC.

زیر پوشش بالایی طراحی هوشمند را نشان می‌دهد، با تمرکز عالی بر روی سرویس‌دهی آسان هنگام طراحی سرور DP360 Gen8 و همچنین در نظر گرفتن هرچه بیشتر فرم تک یونیت آن، به دلیل مسیریابی HP بسیاری از ویژگی‌های اساسی روی خود مادربرد، از جمله کابل‌های ذخیره سازی در قسمت جلو، این دستگاه دارای حداقل کابل در داخل شاسی است.

داخل سرور HP ProLiant DL360p Gen8

ارتقا، تعویض و نصب سخت افزار و قطعات جدید به دلیل طراحی بدون ابزار آن بسیار آسان است. برای نصب اکثر اجزا از جمله فن‌ها، آداپتورهای DRAM یا PCIe هرگز مجبور نخواهید بود پیچ درایور یا ابزارهای دیگر را بیرون بیاورید. علاوه بر این، HP یک گراف سخت افزاری کامل را در داخل پوشش سیستم برای شناسایی آسان اجزا ارائه می‌دهد.

خنک نگه داشتن سرور یکی از مهمترین مسائلی است که همیشه باید مدیریت شود. به این ترتیب، تمام فن‌های داخل HP DL360p با اتصالات سریع (quick-connects) نگه داشته می‌شوند و می‌توان با برداشتن درب بالایی بدون زحمت، آن‌ها را تعویض کرد. HP تلاش بیشتری را برای اطمینان از استفاده از یک طراحی خنک‌کننده هوشمند در ساخت و ساز در مقابل روش خنک‌کننده brute force انجام داده است که شامل فن‌های پرسرعت برای عبور از کابل‌های غیرضروری است که توانایی ایجاد مشکلاتی در کارایی و جریان هوا را دارند.

DL360p جریان هوای کافی را برای همه چیز در داخل شاسی سرور فراهم می کند، که تضمین می کند که تمام اجزا تا حد ممکن خنک نگه داشته می شوند. همچنین شامل آرایه سه بعدی از سنسورهای دما است که به کنترل دقیق فن‌های سرور و خنک کننده مستقیم کمک می‌کند و در عین حال صدای غیر ضروری فن و مصرف برق را کاهش می‌دهد و به طور بالقوه در هزینه‌های خنک کننده صرفه جویی می‌کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند مقدار خنک‌کننده مورد نیاز را از طریق بایوس تغییر دهند و در صورت نیاز، تمام گزینه‌های خنک‌کننده خودکار را نادیده بگیرند تا حداکثر جریان هوا را اعمال کنند.

 

مدیریت

HP iLO Management Engine مجموعه کاملی از ویژگی‌های تعبیه‌شده و مدیریت و پشتیبانی یکپارچه با کاربری آسان است که به‌صورت استاندارد در تمام سرورهای ProLiant Gen8 ارائه می‌شود. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از HP iLO، HP Agentless Management، HP Active Health System، HP Intelligent Provisioning و HP Embedded Remote Support.

HP Active Health System یکی از اجزای مهم موتور مدیریت HP iLO است که نظارت مستمر و فعال سلامت بیش از 1600 پارامتر سیستم را ارائه می‌کند. هر تغییر پیکربندی که توسط کاربر انجام می‌شود برای حل دقیق‌تر مشکل ثبت می‌شود، که زمان را با بازتولید یا توصیف خطاها کاهش می‌دهد. این همه این کارها را در حالی انجام می دهد که تأثیری بر عملکرد سیستم ندارد. تمام اطلاعاتی که توسط Active Health جمع‌آوری می‌شود به‌طور ایمن ثبت می‌شود، از سیستم عامل جدا می‌شود، و جدا از هر گونه اطلاعات مشتری است. کاربران می‌توانند به طور ایمن فایل Active Health را در عرض چند دقیقه به یک متخصص پشتیبانی HP اکسپورت کنند تا به حل مشکلات به طور موثر کمک کند.

HP Agentless Management توابع مدیریت اصلی را برای اجزای سیستم داخلی، از جمله health monitoring و alerts به طور مستقیم از iLO ارائه می‌دهد. همه بدون هیچ درایور یا عاملی نصب شده است. این عملکرد بدون درز پیکربندی می شود و بدون توجه به سیستم عامل یا وضعیت فعلی آن کار می کند، و از زیرسیستم های زیر پشتیبانی می کند: CPU، حافظه، سنسورهای دما، فن‌ها، منابع تغذیه، کنترل کننده های SmartArray (از جمله ماژول‌های کش) و هر دو درایوهای Logical و Physical (داخلی به سرور) که به کنترلر SmartArray متصل هستند. کاربران به سادگی کابل شبکه iLO و سیم برق را وصل می‌کنند و سرور با استفاده از iLO قابل مدیریت خواهد بود و سلامت سرور را با هشدارهای SNMP نظارت می‌کند.

بررسی گراف Temperature در iLo4

HP ابزاری برای تامین سرور ارائه می‌کند که با تأمین هوشمند، استقرار سریع و ارزان سرورها را تسریع می‌کند. همه درایورها و ابزارهای نرم افزاری مورد نیاز از قبل روی سرور HP ProLiant DL360p Gen8 بارگذاری شده‌اند و نیازی به جستجوی درایورها به صورت آنلاین یا بارگیری از دیسک‌ها را از بین می‌برند. کاربران به سادگی کلید F10 را هنگام بوت شدن سرور فشار می‌دهند تا شروع به کار کنند و تشخیص می دهد که نرم افزار سیستم قدیمی است یا خیر و به طور خودکار آخرین نسخه را مستقیمً از اینترنت دانلود می‌کند.

همچنین ابزارهای مختلف دیگری برای مدیریت زیرساخت شامل HP Insight Control است که قابلیت‌های مدیریتی پیشرفته‌تری را در زیرساخت سرور HP ProLiant DL360p Gen8 به کاربران ارائه می‌دهد. HP Insight Online با پشتیبانی از راه دور HP، نظارت از راه دور 24 ساعته در 7 روز هفته و همچنین دسترسی شخصی به وضعیت فناوری اطلاعات و پشتیبانی شما را در هر زمان و هر مکان فراهم می‌کند. با HP SmartUpdate، زمان استقرار و پیچیدگی به روز رسانی با به روز رسانی سیستماتیک زیرساخت سرور در مرکز داده کاهش می یابد.

HP Smart Storage Administrator (SSA) یک رابط واحد را برای محصولات و راه حل‌های HP Smart Storage به کاربران ارائه می‌دهد که به سرعت کنترل کننده‌های آرایه‌های هوشمند HP و همچنین آداپتورهای HP SAS Host Bus را تنظیم، پیکربندی و مدیریت می‌کند. HP SSA همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های رمزنگاری HP Secure Encryption را پیکربندی کنند
HP SSD Smart Path را فعال کنید و بهینه سازی و اولویت های مختلف مرتبط با درایوها و کنترلرها را ایجاد کنید. علاوه بر این، SSA را می توان در یک سرور یا چندین سرور در محیط های کاربری مستقر کرد و دارای قابلیت SSA اسکریپت برای پیکربندی قابل تنظیم است که می تواند به طور همزمان در چندین سرور مستقر شود.

این به طور خاص برای سرورهای HP ProLiant به روز شده است تا تجربه ذخیره سازی را بهبود بخشد و به طور مداوم با ویژگی ها و عملکردهای جدید برای طرح های مختلف Smart Storage به روز می شود.

 

گزینه‌های سخت افزاری

سری HP DL360p Gen8 را می توان با حداکثر دو پردازنده خانواده Intel Xeon E5-2600 و حداکثر دو اسلات PCIe 3.0 I/O برای ارتباطات اضافی و افزایش فضای ذخیره سازی پیکربندی کرد. پیکربندی پایه برای هر CPU شامل یک اسلات Full-Height/Half-Length x16 PCIe 3.0 و یک اسلات x8 PCIe 3.0 با مشخصات پایین است. HP پیکربندی‌های مختلف و همچنین قابلیت ارتقا، از جمله منبع تغذیه اضافی، و اسلات FlexibleLOM را برای گزینه‌های شبکه 1Gigabit یا 10 Gigabit Ethernet یا QDR/FDR InfiniBand ارائه می‌کند.

هر سوکت پردازنده Intel Xeon E5-2600 شامل چهار کانال حافظه است که هر کدام از سه DIMM برای مجموع 12 DIMM در هر نصب پشتیبانی می‌کند، که در مجموع تا 24 DIMM در هر سرور برای مشاغلی که به ظرفیت حافظه بالاتری نیاز دارند، می‌رسد. ProLiant DL360p Gen8 همچنین از HP SmartMemory (که برای درک بهبود عملکرد حافظه و عملکرد پیشرفته لازم است) RDIMM، UDIMM و LRDIMM تا 768GB (24 x 32GB@1066MHz) پشتیبانی می‌کند.

HP ProLiant DL360p Gen8 مجهز به یک پورت اختصاصی iLO و همچنین موتور مدیریت iLO است که شامل تامین هوشمند، مدیریت بدون عامل، سیستم سلامت فعال و پشتیبانی از راه دور تعبیه شده است.

 

نتیجه

سرور HP ProLiant DL360p Gen8 برای مراکز داده بزرگی طراحی شده است که علاوه بر کسب و کارهای کوچک و متوسط که به دنبال استفاده از ارزش، انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان پلتفرم سرور HP’s Gen8 هستند، به تراکم محاسباتی زیادی نیاز دارند. این سرور همه کاره موتور مدیریت iLO خود و همچنین سایر نوآوری های سرور را ارائه می‌‎دهد که مدیریت و پشتیبانی یکپارچه را برای کمک به هماهنگی سرور بسیار آسان می‌کند. HP مانند جانشین خود از پیشرفت‌های core در فناوری درون DL360p بهره می‌برد، مانند کنترلر RAID Smart Array P420i که تا 2 گیگابایت FBWC، حداکثر دو پردازنده سری E5-2600v2 یا E5-2600 اینتل و دو اسلات توسعه PCIe 3.0 را پشتیبانی می‌نماید. پردازنده Intel Xeon E5-2600 به DL360p اجازه می دهد تا عملکرد بسیار خوبی، اتصال I/O و پهنای باند برای workload‌های سخت ایجاد کند.

همچنین کاملا مشهود است که HP بر دمای سرور تمرکز کرده ، زیرا آنها DL360p را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که از نظر طراحی حرارتی، سیستمی بسیار بهتر از پیشینیان خود باشد. HP به‌جای استفاده از فن‌های پرسرعت که هوا را از طریق کابل‌های اضافی عبور می‌دهند، طراحی خنک‌کننده هوشمندی را اجرا کرده، که می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بهره‌وری و گردش هوا شود. ما همچنین متوجه شدیم که فن‌های داخل DL360p (که از عملکرد quick-connect برای ایمن کردن در محل استفاده می‌کند) به راحتی نصب می‌شوند و مجموعه 3 بعدی سنسورهای دما به دقت سرعت و جهت آن را کنترل می‌کنند که باعث کاهش صدای فن می‌شود.

 

مزایا

• پلتفرم Hardened
• مجموعه کامل مدیریت سرور
• گزینه‌های عالی شبکه روی برد

معایب

• برای به‌روزرسانی‌های (long-term non-critical ) نرم‌افزار یا BIOS ، قرارداد پشتیبانی لازم است

HP ProLiant DL360p Gen8 یک پلتفرم محاسباتی با چگالی بالا است که زمانی که قابلیت اطمینان و هزینه بر جدیدترین و بهترین فناوری ارجحیت دارد، بسیار مناسب است. می‌توایند برای خرید سرور HP G8 DL360 به همراه پردازنده و حافظه از فروشگاه آنلاین سخت افزار من استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *