سرور

Cross Connects چیست؟

کراس کانکت

کراس کانکت (Cross Connects) در یک مرکز داده یک اتصال فیزیکی و مستقیم بین واحدهای سخت افزاری جداگانه است. یک شبکه کراس کانکت به چندین قطعه سخت افزار اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند، که منجر به افزایش کارایی شبکه مرکز داده و بهره وری در سراسر اتصالات شبکه شما می‌شود.
هنگامی که لینک شبکه خود را از یک یا چند ارائه دهنده خدمات دارید، داده های شما از طریق اتصالات مبتنی بر اینترنت منتقل می‌شود. شما مجبور هستید برای مبادلات اینترنتی به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی خود (ISP) تکیه کنید، که چندان امن نیستند و می توانند باعث تاخیر شوند.
از سوی دیگر، کراس کانکت مجازی (VXC)، توسط یک ارائه دهنده خدمات ابری ارائه می‌شود. یک لینک شبکه خصوصی به صورت آنلاین ایجاد شده تا به مشتریان امکان دهد داده‌های حیاتی خود را بدون نیاز به اتصال فیزیکی مدیریت کنند. کراس کانکت مجازی برای چندین مرکز داده قابل اعتمادتر از یک ارائه دهنده شبکه است.

Cross Connects چیست؟

کراس کانکت فیزیکی، کابل‌های سیم کشی شده‌ای هستند که مکان‌های پایانی مختلف را در یک مرکز داده به یکدیگر متصل می‌کنند. با ایجاد ارتباط مستقیم بین نقاط پایانی مختلف و عدم اتکا به شبکه‌های عمومی، یک مرکز داده کراس کانکت می‌تواند تاخیر را کاهش و کارایی تجارت را افزایش دهد.
با کراس کانکت، مشتریان کولوکیشن می‌توانند اتصال اختصاصی به یکدیگر داشته باشند که تاخیر کمتر و قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به اتصالات شبکه دارد. در زیر، تفاوت بین اتصالات متقاطع مجازی و فیزیکی را بیان خواهیم کرد:

مرکز داده کراس کانکت مجازی

کراس کانکت مجازی یک اتصال شبکه خصوصی بین شبکه شما و یک ارائه دهنده خدمات ابری، حامل یا شبکه تحویل محتوا از طریق مبادلات اینترنتی ایجاد می‌کند. آنها فرآیندهای بسیار کارآمدتر و اتصالات ایمن با تاخیر کم در مقایسه با ناراحتی مدیریت کابل فیزیکی دارند.

با کراس کانکت مجازی، مشتریان کولوکیشن اتصال فیبر سریع تری در یک مرکز داده مشترک دارند که باعث بهبود عملکرد شبکه و کاهش هزینه های تجاری می شود. فرآیند ایجاد اتصالات متقابل مجازی با کارایی بالا بسیار ساده است. شامل:

اتصال مجازی
کراس کانکت مجازی شما از یک شبکه خصوصی از روترها، سوئیچ‌ها و فایروال برای اتصال دارایی‌های شبکه شما در یک مرکز داده استفاده می‌کند، خواه در یک ساختمان باشدیا مکان‌های مختلف. پس از اینکه مدیران شبکه یا ارائه دهندگان شبکه این لینک مرکز داده را ایجاد کردند، داده های کسب و کار شما از طریق سیم مجازی در مرکز داده به اشتراک گذاشته می شود.

مدیریت ترافیک
ترافیک در شبکه کراس کانکت شما از طریق لینک مجازی از مراکز داده مدیریت و هدایت شده و مدیریت داده ایمن و قابل اعتماد را ارائه می‌دهد. در این فرآیند، مراکز داده شما در برابر تهدیدات محافظت می‌شوند، در حالی که شما کارایی را بهبود می بخشید و بهره وری خود را به حداکثر می رسانید.

کراس کانکت فیزیکی

با کراس کانکت فیزیکی، شما کابل‌های متقاطع مختلفی دارید که به صورت دستی به نقاط پایانی متصل می‌شوند. کسب و کار شما یک کابل اتصال متقاطع را بین مکان‌های پایانه در وصله‌ پانل‌ها هدایت می‌کند.

پچ پنل‌ها قطعات سخت افزاری چند پورتی هستند که در آن کابل‌های مختلف مدیریت و سازماندهی می شوند و نگهداری آنها را آسان تر می کند. اتصالات متقابل به شبکه های عمومی نیز متکی نیستند، که منجر به عملکرد شبکه با تاخیر کمتر می شود. سپس از این اتصالات برای برقراری ارتباط با ارائه دهندگان شبکه در مراکز داده استفاده می شود.


انواع کراس کانکت

اتصال متقابل مرکز داده مجازی بسیار کارآمدتر و ایمن تر از اتصالات متقابل فیزیکی است. با این حال، اگر یک اتصال متقابل مرکز داده فیزیکی را انتخاب کنید، گزینه‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. هر کدام دارای نقاط قوت اتصال، سطوح پهنای باند و قابلیت های فاصله متفاوت هستند:

 • اتصالات متقابل مرکز داده سه کانکتوری
  یک اتصال متقاطع سه کانکتور از دو پچ پنل و یک کابل فیزیکی برای اتصالات مستقیم استفاده می کند. کسب و کار شما می تواند داده ها را بین دو سرور یا دارایی های سخت افزاری با استفاده از این نوع اتصال متقابل انتقال دهد و شما می توانید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید که از کدام کابل استفاده کنید. از آنجایی که این فرآیند بسیار ساده است، خطر قرار گرفتن در معرض داده ها و از دست دادن داده های حیاتی را کاهش می دهید.
 • اتصالات متقاطع چهار کانکتور
  وقتی اتصالات چهار کانکتوری دارید، می توانید به جای سه کامپوننت از چهار کامپوننت استفاده کنید. این دو پچ پنل و کابل خواهد بود که تنظیمات را کمی پیچیده تر می کند. مشابه اتصالات متقابل سه کانکتوری، می توانید از کابل دلخواه خود برای ایجاد پیوند مستقیم استفاده کنید.
 • کابل برای اتصالات متقاطع
  انواع مختلفی از گزینه های اتصال برای اتصالات متقابل وجود دارد. اینها انواع مختلفی از کابل ها هستند که می توانید برای انتقال داده های حساس خود از آنها استفاده کنید:
 • فیبر تک حالته
  اتصال متقاطع فیبر تک حالته (SMF) یک کابل فیبر نوری است که اطلاعات کسب و کار شما را در مرکز داده از طریق پرتویی از نور مخابره می کند.
 • فیبر چند حالته
  اتصالات متقاطع فیبر چند حالته (MMF) مشابه SMFها هستند. با این حال، مرکز داده شما از طریق یک کابل فیبر نوری با چراغ های LED از طریق پرتوهای مختلف ارتباط برقرار می کند.
 • CAT Ethernet Cross Connect
  دو نوع مختلف اتصال اترنت CAT برای مرکز داده شما وجود دارد: CAT5 و CAT6. اتصالات متقاطع اترنت CAT5 از کابلی با پهنای باند 10/100 مگابیت بر ثانیه برای انتقال اطلاعات در مرکز داده شما استفاده می کند، در حالی که نسخه پیشرفته می تواند 1 گیگابیت بر ثانیه را انجام دهد.
 • CAT6 می تواند در مرکز داده شما با پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه ارتباط برقرار کند و به طول های بسیار دورتر برسد.
 • COAX
  COAX اتصالات متقابل ارزان تری هستند که باید در نظر بگیرید. آنها کاملاً قوی هستند و اطلاعات را از طریق یک سیم مسی عایق شده به مرکز داده شما منتقل می کنند.
 • فلز مس
  مرکز داده شما می تواند از طریق یک کابل مسی ارتباط برقرار کند، که گزینه ای مقرون به صرفه و بادوام است. نقطه ضعف آن این است که پهنای باند کمتری ارائه می دهد.
 • سرویس تلفن قدیمی ساده (POTS)
  سرویس تلفن قدیمی ساده (POTS) اتصالات متقابل در مرکز داده است که سیگنال های آنالوگ را با استفاده از حلقه های مسی منتقل می کند. این نوع کابل قوی و قابل اعتماد است اما پهنای باند کمی دارد.

کاربردهای کراس کانکت

اتصالات متقابل کاربردهای مختلفی برای مراکز داده در طیف وسیعی از صنایع و اندازه های تجاری دارند.
یک ارائه دهنده ابر از اتصالات متقابل برای حفظ ارتباط ساده بین شبکه ها و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی استفاده می کند. برخی از صنایع، مانند بخش‌های تولید، مراقبت‌های بهداشتی و مالی، برای بهبود زمان انتقال داده‌ها بین مراکز داده مختلف، به اتصالات متقابل در مراکز داده متکی هستند.

سازمان‌های مالی و بازار سرمایه به‌ویژه برای عملیات خود به داده‌های بی‌درنگ متکی هستند و برای محافظت از داده‌های حساس به سطوح بالایی از امنیت نیاز دارند. شرکت های تجاری مالی همچنین از یک مرکز داده متقاطع استفاده می کنند تا تضمین کنند که معاملات ضروری آنها به موقع انجام می شود.

مزایای Cross Connects برای بازارهای مالی

یک شرکت متقابل اتصال فیزیکی و اتصال مجازی را بسیار آسان‌تر می‌کند. شرکت های دارایی و بازار سرمایه از مراکز داده کولوکیشن به طرق مختلف سود می برند، از گزینه های اتصال غنی گرفته تا ایجاد یک اتصال مجازی الکترونیکی با سرعت بالا.

زمان تاخیر کم
سرعت انتقال داده های شما برای یک موسسه مالی بسیار مهم است. اتصالات متقابل شبکه تأخیر کمی دارند و به عملیات و برنامه‌های کاربردی بلادرنگ اجازه می‌دهند تا به راحتی اجرا شوند. این به ویژه برای مشاغلی که کارمندان از راه دور دارند یا کسانی که ویدیوها را پخش می کنند، سهام معامله می کنند یا از ارتباطات صوتی استفاده می کنند مفید است.

اتصالات متقابل مرکز داده فوق العاده سریع هستند و می توانند ترافیک وب سایت بانکی شما را به راحتی مدیریت کنند و رضایت مشتری و شهرت شرکت را بهبود بخشند.

امنیت
امنیت آنلاین اولویت اصلی شرکت های بانکی است. شبکه اتصال متقابل برای محافظت از انتقال داده های شما به راحتی طراحی شده است. بسیاری از مؤسسات مالی دارای داده‌های حساس، اسناد و سوابق محرمانه، تماس‌ها، ایمیل‌ها، کنفرانس‌ها و موارد دیگر هستند که هر روز از طریق یک مرکز داده متقابل ارتباط برقرار می‌کنند.

با امنیت پیشرفته ارائه شده توسط ارائه دهندگان ابر، داده های شما به صورت ایمن از طریق اتصالات مجازی منتقل می شود.

عملکرد بهبود یافته
اتصال متقاطع شبکه یک ارتقاء نوآورانه و کارآمد از اتصال متقاطع فیزیکی در شبکه، با طیف گسترده ای از امکانات جدید را نشان می دهد. آنها مسیر مستقیم و کوتاه تری را برای عبور ترافیک ایجاد می کنند، به این معنی که شما به سرعت های بالا با احتمال بسیار کمتری برای از دست دادن سیگنال دست پیدا می کنید. علاوه بر این، اتصال ابری متقاطع می تواند بسیار سریعتر از اتصال مرکز داده فیزیکی راه اندازی شود.

بدون تعمیر و نگهداری فیزیکی
از آنجایی که ارائه‌دهنده ابری شما از اتصال اینترنت برای انتقال داده‌های مهم مالی شما استفاده می‌کند، لازم نیست نگران راه‌اندازی اتصال فیزیکی متقاطع یا ناراحتی مدیریت کابل‌ها باشید. در این فرآیند به هیچ وجه از سخت افزار فیزیکی استفاده نمی شود، و شما این انعطاف پذیری را دارید که شبکه های خود را برای کاربران، دستگاه ها یا خدمات بیشتر در صورت لزوم بدون مشکلات کابل فیزیکی یا تعمیر و نگهداری، مقیاس بندی کنید.

مقرون به صرفه
با اتصالات متقابل مجازی، مؤسسه مالی شما می تواند از هزینه های سربار کمتری برخوردار شود. فیبر تاریک و یک حلقه محلی می‌تواند بسیار گران باشد، بنابراین مجازی بودن گزینه مقرون به صرفه‌تری را ارائه می‌کند. وقتی سرورهای فیزیکی را انتخاب می‌کنید، باید روی سخت‌افزار فیزیکی سرمایه‌گذاری کنید، کابل‌های طولانی بخرید، برای اجرای کابل‌های اختصاصی به مراکز داده و مدیریت زیرساخت‌های شبکه پیچیده به کارکنان پول بدهید.

مدیریت و نگهداری کابل‌ها نیز در این فرآیند از بودجه شرکت شما خارج می‌شود، به‌ویژه زمانی که شرایط پیش‌بینی نشده با دوام راه‌اندازی شما تداخل داشته باشد.

زمان موقت سریعتر
اتصالات متقابل کاملا مجازی هستند، به این معنی که شما می توانید فقط در چند روز اتصال خود را راه اندازی کنید. در مقایسه با ارتباطات فیزیکی که راه‌اندازی آن‌ها ممکن است چندین هفته طول بکشد، شرکت شما ساعات کاری پربارتری را با سرعت بیشتری به دست خواهد آورد. علاوه بر این، هزینه های نگهداری کاهش می یابد و مدیریت اتصال شما ساده می شود.

دسترسی جهانی
با Beeks، از اتصالات متقابل با دسترسی جهانی بزرگ لذت می برید. شرکت ما بیش از چهارصد اتصال متقابل مجازی را در سراسر یک شبکه بزرگ جهانی از مشاغل مالی ارائه می دهد. علاوه بر این، دسترسی ما به بیش از دویست مکان تجاری متصل است.

انعطاف پذیری
عملیات مالی در شرکت شما ممکن است گاهی غیرقابل پیش بینی باشد. با اتصالات متقاطع مجازی، می‌توانید هر زمان که نیاز بود، اتصال خود را تغییر داده و تغییر مسیر دهید. اگر به طور ناگهانی نیاز به تغییر مکان، ارتقاء یا موارد دیگر دارید، اتصالات به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا این نیازها را برآورده کنند.

در مقایسه با اتصالات فیزیکی، که نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی برای تغییر و مسیریابی دارند، انعطاف پذیری و سرعت اتصالات متقابل مجازی بی بدیل است.

مقیاس پذیری
بیکس می داند که بازار سرمایه به راحتی می تواند کاهش یا افزایش یابد. به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات اختصاص داده شده به نیازهای کسب‌وکار شما، اتصالات متقابل مجازی ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی مطابق با نیازهای جدید شما تغییر می‌کنند. این اتصالات می توانند به صورت موازی مقیاس شوند و در نتیجه محیطی ایجاد شود که بدون زحمت شرایط ترافیکی جدید را مدیریت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *