سرور

ویژگی‌های امنیتی سرور اختصاصی

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی کامپیوترهای قدرتمندی هستند که توسط یک سازمان یا وب‌سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخلاف هاست اشتراکی، که در آن چندین کاربر از یک سرور استفاده می‌کنند، یک سرور به یک کلاینت سرویس داده و تنظیمات کنترل، امنیت و عملکرد بیشتری را ارائه می‌دهد. مانند داشتن خانه شخصی به جای اشتراک در یک آپارتمان است. شما لازم نیست نگران استفاده همسایگان از منابع یا تاثیر بر امنیت باشید. سرورها برای مشاغلی با ترافیک بالا، نیاز به امنیت قوی یا نرم افزار خاص ایده آل هستند.

انواع سرورهای اختصاصی

سرورهای اختصاصی میزبانی شده در اشکال مختلف برای رفع نیازهای مختلف ارائه می‌شوند. در اینجا چند نوع رایج وجود دارد:

 • سرورهای مدیریت شده و مدیریت نشده

سرورهای مدیریت شده مانند یک هتل با خدمات کامل هستند. ارائه دهنده هاست از به روز رسانی‌های امنیتی گرفته تا نصب نرم افزار مراقبت می‌کند. برای کسب و کارهایی که تیم بزرگ فناوری اطلاعات ندارند عالی است.

سرورهای مدیریت نشده بیشتر شبیه اجاره یک آپارتمان خالی هستند. شما آزادی کامل دارید، اما مدیریت همه چیز به شما بستگی دارد. این گزینه برای کاربرانی که از فناوری آگاه هستند یا کسانی که از فناوری اطلاعات پشتیبانی می کنند مناسب است.

 • سرورهای ویندوز و لینوکس

سرورهای ویندوز بر روی سیستم عامل مایکروسافت اجرا می‌شوند. آنها با بسیاری از برنامه‌های تجاری سازگار هستند. اگر وب سایت شما به ASP.NET یا سایر فناوری‌های مایکروسافت متکی باشد، به یک سرور ویندوز نیاز خواهید داشت.

سرورهای لینوکس از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کنند که به دلیل ثبات و ویژگی‌های امنیتی محبوب هستند. از آنجایی که لینوکس متن‌باز است، سرورهای لینوکس اغلب ارزان تر از سرورهای ویندوز هستند.

 • سرورهای با کارایی بالا

سرورهای با کارایی بالا برای سرعت و قدرت ساخته شده‌اند. آنها از آخرین فناوری برای مدیریت حجم عظیمی از داده ها و ترافیک استفاده می‌کنند. این سرورها برای فروشگاه‌های آنلاین بزرگ، سایت‌های بازی یا وب سایت‌هایی با تقاضای بالا ایده آل هستند.

 • سرورهای GPU

سرورهای GPU دارای واحدهای پردازش گرافیکی قدرتمندی هستند. این سرورها فقط برای بازی یا پردازش ویدیو نیستند. آنها همچنین در هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌شوند. سرورهای GPU می‌توانند محاسبات پیچیده را بسیار سریعتر از CPUهای معمولی پردازش کنند.

 • سرورهای ذخیره سازی

سرورهای ذخیره سازی بر روی ذخیره مقادیر زیادی داده به صورت ایمن تمرکز می‌کنند. آنها برای دسترسی به داده‌ها و پشتیبان گیری بهینه شده اند. مشاغلی که نیاز به ذخیره ویدئوها، پایگاه‌های داده بزرگ یا آرشیوهای دیجیتال دارند از این سرورها استفاده می‌کنند.

انتخاب سرور اختصاصی مناسب

انتخاب سرور اختصاصی مناسب به نیاز شما بستگی دارد. آنچه وب سایت شما نیاز دارد را در نظر بگیرید. آیا به فضای ذخیره سازی سرور زیادی نیاز دارید؟ آیا سرعت در اولویت است؟ امنیت ممکن است دغدغه اصلی شما باشد. همچنین به مهارت‌های فنی تیم خود فکر کنید. آیا تخصص مدیریت سرور را دارید یا راه حل مدیریت شده را ترجیح می‌دهید؟ درک این عوامل به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای کسب و کار خود داشته باشید.

سرورهای اختصاصی راه حل میزبانی قابل اعتماد، ایمن و با کارایی بالا را ارائه می‌دهند. با انواع مختلف موجود، می‌توانید یکی را بیابید که کاملا با نیازهای شما مطابقت دارد. شما می توانید یک سرور داشته باشید، چه در حال اجرا یک فروشگاه آنلاین شلوغ، یک وب سایت شرکتی یا یک سرویس بازی باشد.

چگونه یک سرور اختصاصی را ایمن کنید؟

ایمن کردن یک سرور اختصاصی مانند قفل کردن خانه خود قبل از خروج است. شما در را باز نمی‌گذارید، در مورد سرور هم باید اینطور باشد. در دنیای دیجیتال، تهدیدها همه جا هستند. هکرها همیشه به دنبال دری باز برای نفوذ هستند. یک سرور امن داده های را ایمن نگه م‌ دارد، درست مانند در قفل شده خانه را ایمن نگه می‌دارد. این برای هر کسب و کار یا فردی که می‌خواهد اطلاعات خود را از چشمان کنجکاو دور نگه دارد، مهم است.

محدود کردن دسترسی

محدود کردن دسترسی به سرور یک کار اساسی است. دسترسی به سرور فقط باید به کسانی داده شود که به آن نیاز دارند.

 • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید: با رمزهای عبور قوی شروع کنید. آنها مانند قفل‌های محکم روی درهای شما هستند. یک رمز عبور خوب، ترکیبی از حروف، اعداد و نمادها استفاده می‌کند. حدس زدن آن منحصر به فرد و چالش برانگیز است.
 • اجرای احراز هویت دو مرحله ای (2FA): احراز هویت دو مرحله ای یک لایه امنیتی اضافه می‌کند. مانند این است که یک نگهبان کارت شناسایی را هم چک کند و برای ورود به آن به کلید نیاز داشته باشید. بعدا درباره 2FA به تفصیل صحبت خواهیم کرد.
 • محدود کردن امتیازات کاربر: فقط برخی از افراد نیاز به دسترسی کامل دارند. همانطور که فقط برخی در یک ساختمان به کلید هر اتاق نیاز دارند، کاربران نیز باید فقط مجوزهای لازم برای نقش خود را داشته باشند. اگر یک حساب در معرض خطر قرار گیرد، این خطر را به حداقل می‌رساند.

پورت‌های سرویس استاندارد را تغییر دهید

هکرها اغلب از ابزارهای خودکار برای اسکن سرورها با استفاده از پورت‌های پیش فرض برای سرویس‌هایی مانند SSH (پورت 22) و FTP (پورت 21) استفاده می‌کنند. تغییر این پورت‌ها مانند انتقال ورودی ساختمان به مکانی است که کمتر مشخص است.

 • چرا پورت‌ها را تغییر دهیم؟ تغییر پورت می‌تواند از حملات خودکار جلوگیری کند. اگر اسکن یک هکر سرویس مورد انتظار را در پورت پیش فرض پیدا نکند، ممکن است به سمت هدف آسان‌تری برود.
 • نحوه تغییر پورت: برای تغییر پورت، باید فایل پیکربندی سرویس را ویرایش کنید (مانند /etc/ssh/sshd_config برای SSH) و شماره پورت دیگری را مشخص نمائید. پس از ایجاد تغییر، باید سرویس را ریستارت کنید تا اعمال شود.
 • پورت‌های غیر استاندارد را هوشمندانه انتخاب کنید: هنگام انتخاب پورت‌های جدید، پورت‌های بالاتر از 1024 را انتخاب کنید (چون پورت‌های زیر این پورت‌ها معروف هستند)، اما از استفاده از پورت‌های شناخته شده برای سرویس‌های دیگر خودداری کنید.

 

سرویس‌ها و نرم افزارهای استفاده نشده را حذف کنید

اگر سرویس‌ها و نرم افزارهای استفاده نشده به درستی ایمن نشده باشند، می‌توانند یک نقطه ورود برای مزاحمان ایجاد کنند.

 • خدمات غیر ضروری را شناسایی کنید: از ابزارهایی مانند netstat استفاده کنید تا ببینید چه سرویس هایی در حال اجرا هستند. به دنبال هر چیزی باشید که برای عملکرد سرور شما ضروری نیست.
 • غیرفعال کردن یا حذف سرویس‌های غیر ضروری: پس از شناسایی سرویس‌های غیر ضروری، آن‌ها را غیرفعال کنید. اگر مطمئن هستید که به آنها نیازی نیست، آنها را به طور کامل حذف کنید. این باعث کاهش تعداد آسیب پذیری‌های احتمالی سرور شما می‌شود.
 • نرم افزار را به روز نگه دارید: نرم افزار و سرویس‌هایی را که استفاده می‌کنید به روز نگه دارید. به روز رسانی نرم افزار اغلب شامل وصله های امنیتی است. ثابت ماندن مانند تعمیر قفل های شکسته به محض اطلاع از آنهاست.
 • بررسی‌های منظم: بررسی و حذف سرویس‌ها و نرم‌افزارهای استفاده نشده را به یک روال تبدیل کنید. این عمل محیط سرور را تمیز و امن نگه می‌دارد.

از اقدامات کاهش DDoS استفاده کنید

حملات DDoS (Distributed Denial of Service) می‌تواند سرور را تحت تاثیر قرار دهد و آن را غیرقابل دسترسی کند. استفاده از اقدامات کاهش DDoS مانند راه‌اندازی سیستم‌های دفاعی در برابر سیل برای دارایی دیجیتال شما است.

 • پهنای باند بیش از حد: پهنای باند بیشتر از آنچه معمولا نیاز دارید داشته باشید. این کار یک بافر به شما می‌دهد تا بدون خاموش شدن، جهش‌های ناگهانی ترافیک را مدیریت کنید.
 • از خدمات حفاظتی DDoS استفاده کنید: بسیاری از خدمات شخص ثالث در شناسایی و کاهش حملات DDoS تخصص دارند. آنها به عنوان یک سپر عمل نموده و ترافیک مخرب را قبل از رسیدن به سرور شما فیلتر می‌کنند.
 • Configure Rate Limiting: برای کنترل میزان ترافیکی که کاربر می تواند در یک بازه زمانی معین به سرور شما ارسال کند، محدودیت نرخ را تنظیم کنید. این به جلوگیری از سرریز شدن منابع منفرد سرور شما کمک می کند.
 • مسیریابی سیاهچاله و sinkhole: در موارد شدید، ترافیک را به یک سیاهچاله هدایت کنید تا ترافیک مخرب را حذف کنید یا برای تجزیه و تحلیل به یک sinkhole.
 • طرح واکنش اضطراری: یک برنامه در جای خود داشته باشید. بدانید با چه کسی تماس بگیرید و اگر مورد حمله قرار گرفتید چه اقداماتی را باید انجام دهید. اقدام سریع می تواند آسیب را کاهش دهد.

اجرای یک استراتژی جامع بکاپ گیری

یک استراتژی جامع پشتیبان شبکه ایمنی شماست. اگر داده ها از بین رفت یا خراب شد، بکاپ گیری اطمینان حاصل می‌کند که می توانید به سرعت بازیابی کنید.

 • پشتیبان گیری منظم: پشتیبان گیری منظم از داده‌های حیاتی را برنامه ریزی کنید. بسته به دفعات تغییر داده‌هایتان، می‌توانید پشتیبان‌گیری روزانه، هفتگی یا ماهانه را تنظیم کنید.
 • ذخیره سازی خارج از سایت: نسخه های بکاپ را در مکانی جدا از سرور خود ذخیره کنید. این می‌تواند در ابر یا در یک مکان فیزیکی متفاوت باشد. از بک آپ های شما در برابر بلایای فیزیکی محافظت می‌کند.
 • نسخه های پشتیبان خود را آزمایش کنید: به طور مرتب نسخه های پشتیبان خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که می توان آنها را بازیابی کرد. این عمل هم یکپارچگی پشتیبان‌گیری‌ها و هم اثربخشی فرآیند بازیابی را تأیید می‌کند.
 • از ابزارهای پشتیبان گیری استفاده کنید: بسیاری از ابزارها و خدمات می توانند فرآیند پشتیبان گیری را خودکار کنند. آنها می توانند همه چیز را از ایجاد پشتیبان گرفته تا رمزگذاری و انتقال آنها به فضای ذخیره سازی خارج از سایت انجام دهند.
 • فایل های پیکربندی پشتیبان: به یاد داشته باشید که از فایل‌ها و داده های پیکربندی سرور پشتیبان تهیه کنید. وقتی تنظیمات اصلی را در اختیار داشته باشید، بازیابی سرور آسان‌تر است.

نرم افزار را به روز نگه دارید

به روز رسانی نرم افزار و محافظت در برابر ویروس‌های جدید بسیار مهم است. هنگامی که شرکت‌های نرم افزاری حفره های امنیتی را پیدا می‌کنند، آنها را در به روز رسانی های جدید برطرف می کنند.

 • به روز رسانی خودکار: بسیاری از سیستم عامل‌ها و برنامه‌ها به روز رسانی خودکار را ارائه می‌دهند. روشن کردن این ویژگی تضمین می‌کند که بدون فراموش کردن به‌روزرسانی‌ها، محافظت می‌شوید.
 • وصله های امنیتی: به وصله های امنیتی توجه ویژه ای داشته باشید. آنها به طور خاص به آسیب پذیری هایی می پردازند که مهاجمان می توانند از آنها سوء استفاده کنند.
 • هشدارهای فروشنده نرم افزار: برای هشدارهای فروشندگان نرم افزار خود ثبت نام کنید. وقتی به‌روزرسانی‌های حیاتی در دسترس هستند، به شما اطلاع می‌دهند.
 • به‌روزرسانی منظم: برای به‌روزرسانی نرم‌افزارهای غیر حیاتی برنامه‌ریزی کنید. این کار همه چیز را بدون ایجاد اختلال در عملکرد شما جاری نگه می دارد.

از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید

احراز هویت دو مرحله ای (2FA) یک مرحله اضافی به روند ورود شما اضافه می کند. مثل این است که یک قفل دوم روی در خود داشته باشید. حتی اگر شخصی کلید شما (رمز عبور) را داشته باشد، نمی تواند بدون کلید دوم (مثلا کدی که به تلفن شما ارسال می شود) وارد شود.

 • انواع 2FA: از چیزی که می دانید (رمز عبور) به اضافه چیزی که دارید (تلفنی که کد دریافت می کند) یا چیزی که هستید (اثر انگشت یا تشخیص چهره) استفاده کنید.
 • پیاده سازی: بسیاری از خدمات گزینه های 2FA را ارائه می دهند. در صورت امکان آنها را فعال کنید، به خصوص برای دسترسی به سیستم های حساس.
 • آموزش کاربران: مطمئن شوید که همه نحوه استفاده از 2FA را می دانند. دستورالعمل ها و پشتیبانی واضح را ارائه دهید.

به طور منظم آسیب پذیری‌ها را اسکن کنید

اسکن آسیب‌پذیری‌ها به شما کمک می‌کند تا قبل از اینکه یک مزاحم این کار را انجام دهد، مشکلات را پیدا کرده و برطرف کنید.

 • از ابزارهای اسکن استفاده کنید: ابزارهای زیادی برای اسکن سیستم‌های شما برای آسیب پذیری های شناخته شده در دسترس هستند. برخی رایگان هستند و برخی دیگر خدمات پولی هستند.
 • تست نفوذ: این یک شکل تهاجمی تر از اسکن است. این یک حمله را شبیه سازی می کند تا ببیند دفاع شما چقدر خوب است. ایده خوبی است که کارشناسان خارجی را برای این کار استخدام کنید.
 • رفع آسیب پذیری: وقتی آسیب پذیری را پیدا کردید، فوری آن را برطرف کنید. این ممکن است به معنای اعمال یک پچ یا تغییر پیکربندی باشد.
 • برنامه منظم: در یک برنامه منظم اسکن کنید. هر چند وقت یکبار به نیازهای خاص شما بستگی دارد، اما ماهانه یک دستورالعمل کلی خوب است.

مانیتورلاگ‌های سرور

نظارت بر گزارش‌های سرور مانند ثبت سلامت و فعالیت‌های سرور شما است. درک آنچه در زیر کاپوت اتفاق می افتد بسیار مهم است.

 • به دنبال چه چیزی باشید: به دنبال تلاش‌های مکرر ناموفق برای ورود، خطاها و هشدارها باشید. اینها می توانند مشکلات امنیتی یا مشکلات عملیاتی را نشان دهند.
 • ابزارها می توانند کمک کنند: از ابزارهای مدیریت لاگ استفاده کنید. آنها می‌توانند انبوه داده ها را مرتب کنند، موارد مهم را برجسته کنند و حتی به شما در مورد مسائل خاص هشدار دهند.
 • بررسی های منظم: بررسی منظم گزارش‌های خود را به عادت تبدیل کنید. هر چند وقت یک‌بار به تنظیمات و نگرانی‌های شما بستگی دارد، اما بررسی‌های روزانه مبنای خوبی برای سیستم‌های حیاتی است.
 • خودکار هشدارها: هشدارها را برای فعالیت‌های غیرمعمول، مانند چندین تلاش ناموفق برای ورود به سیستم یا تغییر در فایل‌های حیاتی تنظیم کنید. مثل داشتن یک سگ نگهبان است که اگر چیزی خاموش باشد واق واق می‌کند.

اتصالات شبکه ایمن

ایمن کردن اتصالات شبکه در مورد اطمینان از انتقال ایمن داده ها است.

 • از پروتکل های رمزگذاری شده استفاده کنید: همیشه از پروتکل هایی مانند HTTPS، SFTP یا SSH استفاده کنید. آنها داده ها را در حین انتقال رمزگذاری می کنند و برای استراق سمع کنندگان غیرقابل خواندن می شوند.
 • شبکه های خصوصی مجازی (VPN): VPN‌ها یک تانل امن بین سرور شما و اینترنت ایجاد می‌کنند. آنها برای دسترسی از راه دور مفید هستند و یک لایه امنیتی اضافی اضافه می‌کنند.
 • فایروال‌ها کلیدی هستند: فایروال‌ها را به‌عنوان پرنده‌های درب در نظر بگیرید. آنها می توانند ترافیک ناخواسته را بر اساس قوانینی که شما تعیین کرده اید مسدود کنند. فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری هر دو جای خود را دارند.
 • به‌طور منظم گواهی‌های امنیتی را به‌روزرسانی کنید: اگر از HTTPS استفاده می‌کنید، گواهی‌های خود را به‌روز نگه دارید. گواهی های منقضی شده می تواند هشدارهایی را در مرورگرها ایجاد کند و اعتماد بازدیدکنندگان شما را از بین ببرد.


چگونه سرورهای اختصاصی امنیت را بهبود می‌بخشند

بر خلاف هاست اشتراکی که شما فضا را با دیگران به اشتراک می‌گذارید، سرور متعلق به شماست. این تنظیمات به شما کنترل بیشتری بر محیط آنلاین خود می‌دهد. با این کنترل می توانید هر چقدر که نیاز دارید امنیت را تشدید کنید. داده های آنلاین خود را به عنوان اشیاء با ارزش در یک خزانه تصور کنید. سرور مانند یک صندوق است که فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این به معنای شانس کمتری برای بازدیدکنندگان یا حملات ناخواسته است.

ایمنی در دنیای دیجیتال بسیار مهم است. بیایید بررسی کنیم که سرورها چگونه بازی امنیتی خود را افزایش می‌دهند. این رویکرد اطلاعات شما را ایمن تر از همیشه نگه می دارد.

استفاده از منابع انحصاری

وقتی یک سرور اختصاصی دارید، تمام آن متعلق به شماست. این بدان معنی است که تمام منابع سرور فقط برای استفاده شما هستند. این انحصار مزایای زیادی برای امنیت دارد.

 • بدون همسایه، بدون مشکل: سرورهای اشتراکی کاربران زیادی دارند. اگر یک کاربر اشتباهی مرتکب شود، می تواند همه را تحت تاثیر قرار دهد. در سرور اختصاصی، این خطر از بین رفته است. شما محیط را کاملا کنترل می‌کنید.
 • عملکرد بهتر، امنیت بهتر: با داشتن تمام منابع برای شما، سرور شما سریعتر و روانتر کار می‌کند. این افزایش عملکرد همچنین به این معنی است که ابزارهای امنیتی بهتر کار می کنند. آنها می توانند بدون کاهش سرعت سایت یا خدمات شما، اسکن و محافظت کنند.
 • متناسب با نیازهای شما: از آنجایی که سرور متعلق به شماست، می توانید آن را دقیقا همانطور که دوست دارید تنظیم کنید. این به شما امکان می‌دهد منابع را بر روی آنچه مهم‌تر است، از جمله ویژگی‌های امنیتی، متمرکز کنید.

اقدامات امنیتی سفارشی

امنیت سفارشی به معنای ایجاد یک برنامه امنیتی است که کاملا با نیازهای شما مطابقت دارد.

 • محافظت‌های خود را انتخاب کنید: می‌توانید ابزارها و تنظیمات امنیتی خود را انتخاب کنید. شما با گزینه‌های عمومی که ممکن است با شرایط شما مناسب نباشد گیر نکرده‌اید.
 • جلوتر از تهدیدها بمانید: با قابلیت شخصی سازی، می‌توانید به سرعت خود را با تهدیدات امنیتی جدید وفق دهید. شما منتظر یک میزبان اشتراکی نیستید تا چیزها را برای شما به روز کند.
 • Expert Setup: می توانید کارشناسان امنیتی را برای راه اندازی سرور خود بیاورید. آنها می‌توانند مطمئن شوند که همه چیز به اندازه کافی خوب است.
 • تنظیمات مداوم: امنیت یک معامله یکباره نیست. برای مقابله با چالش‌های جدید، می‌توانید تنظیمات خود را با یک سرور اختصاصی تغییر دهید.

امنیت فیزیکی

امنیت فیزیکی در مورد محافظت از سخت افزار سرور شما است.

 • دسترسی کنترل شده: مراکز داده با سرورها دارای امنیت شدید هستند. شامل مواردی مانند نگهبانان امنیتی، دوربین های نظارتی و اسکن های بیومتریک می‌شود تا هر کسی نتواند وارد شود.
 • محافظت در برابر بلایا: این مراکز همچنین اقداماتی برای مقابله با آتش سوزی، سیل و قطع برق دارند، بنابراین سرور شما در برابر چیزی بیش از هکرها در امان است.
 • مکان مهم است: می توانید یک مرکز داده را در مکانی انتخاب کنید که به دلیل ثبات و خطر کم بلایای طبیعی شناخته شده است. این یک لایه دیگر از محافظت را اضافه می‌کند.
 • ایمنی سخت افزار: سخت افزار شما روی سرور به اشتراک گذاشته نمی‌شود. هیچ خطری وجود ندارد که کاربر دیگری به طور تصادفی یا عمدی به سرور شما آسیب برساند.

دوری از همسایه‌های بد

در هاست اشتراکی، یک وب سایت در معرض خطر می تواند خطراتی را برای دیگران در همان سرور ایجاد کند. سرورهای اختصاصی متفاوت هستند.

 • فضای شخصی شما: با یک سرور، منابع کاملا متعلق به شماست. سایر سایت‌های روی سرور بر عملکرد یا امنیت شما تاثیری ندارند.
 • بدون خطرات اشتراک: اگر یک حمله سایبری سایت دیگری را در یک سرور مشترک هدف قرار دهد، تمام سایت های موجود در آن سرور ممکن است در معرض خطر قرار گیرند. سرورها با جداسازی سایت شما از دیگران این مشکل را برطرف می کنند.
 • کنترل بهتر: کنترل کاملی بر محیط سرور خود دارید. این بدان معناست که شما می توانید اقدامات امنیتی را که مطابق با نیازهای شماست، بدون مصالحه اجرا کنید.

انطباق و استانداردها

رعایت استانداردهای انطباق برای بسیاری از مشاغل بسیار مهم است. سرورهای اختصاصی رعایت مقررات GDPR، HIPAA یا PCI-DSS را آسان‌تر می‌کنند.

 • امنیت قابل تنظیم: می توانید تنظیمات امنیتی سرور خود را برای برآورده کردن الزامات خاص استانداردهای انطباق مختلف تنظیم کنید. انجام این کار در هاست اشتراکی سخت تر است.
 • حاکمیت داده: می توانید مکان سرور را با سرورهای اختصاصی انتخاب کنید. این انتخاب به شما کمک می‌کند تا شرایط اقامت داده‌ای قوانین و مقررات خاص را برآورده کنید.
 • Audit-Friendly: سرورها قابلیت های ثبت و نظارت بهتری را ارائه می دهند. این امر ارائه مستندات لازم را در حین ممیزی آسان تر می کند.
 • آدرس IP اختصاصی: برای استانداردهای انطباق خاصی می توان به یک IP اختصاصی نیاز داشت. همچنین لایه ای از امنیت و حرفه ای بودن را به عملیات شما اضافه می کند.

کاهش سطح حمله

سطح حمله تمام نقاط ممکن است که یک کاربر غیرمجاز می تواند سعی کند وارد سیستم شما شود. سرورهای اختصاصی به طور طبیعی سطح حمله کوچکتری دارند.

 • نرم افزار کمتر به معنای آسیب پذیری‌های کمتر است: تنها با نصب نرم افزار مورد نیاز خود، تعداد آسیب پذیری های احتمالی سرور خود را کاهش می دهید.
 • کنترل روی به روز رسانی ها: در سرور، شما تصمیم می گیرید که چه زمانی و چگونه نرم افزار خود را به روز کنید. این کنترل به شما امکان می‌دهد شکاف‌های امنیتی را به سرعت ببندید، بدون اینکه منتظر انجام آن توسط ارائه‌دهنده باشید.
 • بدون مشکل چند مستاجر: از آنجایی که سرور را با کسی به اشتراک نمی گذارید، هیچ خطری از اقدامات مستاجران دیگر وجود ندارد. این وضعیت به طور قابل توجهی مسیرهای مهاجم برای به خطر انداختن سرور شما را کاهش می دهد.
 • فایروال های سفارشی: می توانید فایروال ها را به طور خاص برای مورد استفاده خود پیکربندی کنید. این سفارشی‌سازی امنیت سخت‌تر را نسبت به تنظیمات عمومی‌تر که اغلب در سرورهای مشترک یافت می‌شوند، امکان پذیر می‌سازد.

عملکرد و قابلیت اطمینان افزایش یافته است

بزرگراهی را بدون ترافیک تصور کنید. این سطح عملکرد و قابلیت اطمینانی است که با یک سرور اختصاصی دریافت می‌کنید. وب سایت یا برنامه شما بدون افت سرعت معمول در محیط های میزبانی اشتراکی به خوبی اجرا می شود.

 • منابع اختصاصی: شما مالک تمام قدرت پردازش، حافظه و ذخیره سازی سرور هستید. این بدان معنی است که عملیات شما تحت تاثیر خواسته‌های سایر کاربران قرار نمی گیرد و منجر به زمان بارگذاری سریع تر و خدمات قابل اطمینان‌تر می‌شود.
 • راه اندازی بهینه: پیکربندی سرور خود را متناسب با نیازهای خاص خود تنظیم کنید. این سفارشی سازی عملکرد مطلوب برنامه را تضمین می‌کند.
 • آپتایم: ارائه دهندگان اغلب نرخ آپتایم بالایی را با سرورها تضمین می کنند. این قابلیت اطمینان برای مشاغلی که خرابی مستقیم به درآمد از دست رفته تبدیل می شود بسیار مهم است.

مقیاس پذیری و انعطاف پذیری

کسب و کارها تغییر نموده و رشد می‌کنند. سرور شما نیز باید این امکان را داشته باشد. سرورهای اختصاصی امکان ذخیره سازی آسان، رم و ارتقاء CPU را فراهم می کنند، بنابراین می توانید منابع خود را بدون مهاجرت به سرور جدید گسترش دهید.

 • سازگاری: محیط سرور خود را در صورت نیاز تنظیم کنید. چه نصب نرم افزار جدید باشد و چه تنظیم تنظیمات، شما این آزادی را دارید که تنظیمات خود را با نیازهای جدید تطبیق دهید.
 • قابلیت های انفجاری: برخی از ارائه دهندگان گزینه دسترسی موقت به منابع اضافی را برای مدیریت جهش های ترافیکی ارائه می دهند. این ویژگی مانند داشتن یک دنده اضافی در خودرو برای مواقعی است که نیاز به افزایش سرعت دارید.

کنترل بهتر روی تنظیمات امنیتی

شما می توانید اقدامات امنیتی متناسب با نیازهای خاص خود را در یک سرور خصوصی اختصاصی پیاده سازی کنید. این می تواند به معنای نصب فایروال های پیشرفته، سیستم های تشخیص نفوذ یا پروتکل های رمزگذاری باشد.

 • انتخاب های نرم افزار: نرم افزار امنیتی مورد اعتماد خود را انتخاب کنید. شما محدود به گزینه های ارائه شده توسط یک پلت فرم میزبانی مشترک نیستید. این آزادی به شما امکان می دهد از ابزارهایی استفاده کنید که با خط مشی های امنیتی شما همسو هستند.
  به روز رسانی فوری: وصله ها و به روز رسانی های امنیتی را در برنامه خود اعمال کنید و مطمئن شوید که آسیب پذیری‌ها فوری برطرف می شوند. ممکن است مجبور شوید در یک محیط مشترک منتظر ارائه دهنده هاست باشید.

کنترل بهتر روی تنظیمات امنیتی

شما می‌توانید اقدامات امنیتی متناسب با نیازهای خاص خود را در یک سرور اختصاصی پیاده سازی کنید. این می‌تواند به معنای نصب فایروال‌های پیشرفته، سیستم‌های تشخیص نفوذ یا پروتکل‌های رمزگذاری باشد.

 • انتخاب‌های نرم افزار: نرم افزار امنیتی مورد اعتماد خود را انتخاب کنید. شما محدود به گزینه‌های ارائه شده توسط یک پلتفرم میزبانی اشتراکی نیستید. این آزادی به شما امکان می دهد از ابزارهایی استفاده کنید که با خط مشی های امنیتی شما همسو هستند.
 • به‌روزرسانی‌های فوری: وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌ها را در برنامه خود اعمال کنید و مطمئن شوید که آسیب‌پذیری‌ها فورا برطرف می‌شوند. ممکن است مجبور باشید در یک محیط اشتراکی منتظر ارائه دهنده هاست باشید.

پشتیبانی از مشتری بهبود یافته است

با سرورهای اختصاصی، ارائه دهندگان اغلب پشتیبانی مشتری بالاتری را ارائه می‌دهند. این شامل دسترسی به تیمی از متخصصان است که تنظیمات خاص شما را درک می کنند.

 • زمان پاسخگویی سریعتر: پشتیبانی اختصاصی به معنای حل سریعتر در هنگام بروز مشکلات است. شما در صف طولانی مشتریان میزبانی اشتراکی نیستید. شما یک اولویت هستید
 • راه حل‌های سفارشی: پشتیبانی مشتری می‌تواند با شما برای ایجاد راه حل های متناسب با تنظیمات سرور شما کار کند. این کمک شخصی برای مسائل پیچیده یا حیاتی بسیار ارزشمند است.
 • نظارت پیشگیرانه: برخی از ارائه دهندگان خدمات نظارت فعال را ارائه می دهند و سلامت و عملکرد سرور شما را نظارت می کنند. آنها می توانند قبل از اینکه به مشکل تبدیل شوند، شما را در مورد مسائل احتمالی آگاه کنند.

نتیجه

ایمن نگه داشتن سرور اختصاصی در دنیای امروزی تهدیدات سایبری ضروری است. این سرورها برای مشاغل عالی هستند زیرا به خوبی کار می‌کنند و قابل اعتماد هستند. با این حال، آنها همچنین می توانند هکرها را جذب کنند.

با تنظیم رمزهای عبور قوی، به روز نگه داشتن نرم افزار، محافظت در برابر حملات DDoS و استفاده از رمزگذاری، کسب و کارها می توانند سپر قوی در برابر خطرات سایبری ایجاد کنند. سرورهای اختصاصی دارای مزایای بسیار خوبی هستند، مانند استفاده از تمام منابع سرور، داشتن تنظیمات امنیتی دقیقا همانطور که به آن نیاز دارید، از نظر فیزیکی ایمن و کمک به شما در پیروی از قوانین و مقررات.

این سرورها به حفظ امنیت فضای آنلاین کمک می‌کنند، تلاش هکرها را برای نفوذ محدود نموده و به شما اجازه می‌دهند تنظیمات را متناسب با نیازهای کسب‌وکار خود تغییر دهید. با برنامه ریزی دقیق و نظارت مداوم، کسب و کارها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که سرورهایشان نقاط آنلاین قوی و ایمن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *